Malowniczo położona stylowa restauracja

Niezwykle urokliwe i spokojne miejscowości w pobliżu dużych miast cieszą się dużym zainteresowaniem osób, które poszukują atrakcji turystycznych lub spokojnego wypoczynku podczas podróży biznesowej. Bardzo często poszukiwane są miejsca, które oddalone są od zgiełku miasta ale jednocześnie posiadające drobną, miejską infrastrukturę. W samym sercu Wielkopolski idealnym miejscem jest Luboń, który może zapewnić szybki i wygodny transport do Poznania, a ponadto jest miejscowością, w której można odpocząć i zobaczyć coś ciekawego.

Osoby odwiedzające Wielkopolskę, zatrzymujące się w Luboniu, znają z pewnością pensjonat Villa Montana. Malowniczo położony zabytkowy budynek zapewnia miejsca noclegowe, pełni funkcję restauracji oraz kawiarni. Warto zatrzymać się tutaj podczas rodzinnego wyjazdu lub gdy do Poznania sprowadzają nas sprawy służbowe. Stylowe wnętrza restauracji i pokojów gościnnych, miła rodzinna atmosfera sprawiają, że w te okolice chce się wracać za każdym razem.

Oprócz urokliwie stylizowanych pokojów noclegowych, przepysznej kuchni, która serwuje ciekawe i wykwintne menu, Villa Montana dysponuje wysoko wykwalifikowanym personelem. Jest to miejsce gdzie można zorganizować zjazd firmowy, konferencję, imprezę okolicznościową, w tym oczywiście rodzinną.

Zatrzymując się w Luboniu warto zwiedzić nie tylko Poznań, ale także sam Luboń wchodzący w skład poznańskiej aglomeracji, graniczący od swojej południowej strony z Wielkopolskim Parkiem Narodowym.

Do zabytków niespełna 30-tysięcznego Lubonia należy niewątpliwie kościół parafialny pod wezwaniem św. Barbary wraz z plebanią, który powstał w latach 1909-1912, a także datowany na ten okres zespół zabudowy fabrycznej Zakładów Przemysłu Ziemniaczanego. Będąc w Luboniu na pewno warto zobaczyć domy kolonii mieszkalnej dawnej fabryki chemicznej, jest to kompleks czterech budynków położonych przy ulicy Armii Poznań. Wiele wycieczek szkolnych, jak i zarówno osoby prywatne zwiedzające Luboń zwykle trafiają także do Miejsca Pamięci Narodowej przy ul. Niezłomnych 2. Jest to niezwykłe muzeum, na którego terenie znajdował się obóz hitlerowski.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych miejsc Lubonia jest Pomnik Siewcy, który znajduje się w centrum malowniczego ogrodu jordanowskiego. Podobizna mężczyzny siejącego zboże oraz wysoki cokół wykonane są z brązu i granitu. Pomnik stanął w Luboniu w roku 1923 a jego twórcą był Marcin Rożek, wybitny polski rzeźbiarz i malarz żyjący na przełomie XIX-XX wieku.

Zatrzymując się w Villa Montana w Luboniu warto wybrać się na wycieczkę do Wielkopolskiego Parku Narodowego, który liczy nieco ponad 7 tys. hektarów, z czego 260 hektarów podlega pod ścisłą ochronę. Mnóstwo terenów zielonych, kilka szlaków turystycznych, polodowcowy krajobraz zachęcają do pieszych wędrówek oraz do rekreacji np. rowerowej. Warto dotrzeć nad Jezioro Kociołek oraz nad Jezioro Góreckie przy, którym znajdują się ruiny zamku Klaudyny Potockiej. Oba położone są w malowniczym Parku Narodowym.

Tradycyjne wielkopolskie potrawy – wykwintne menu

Okolice Lubonia zapewniają wiele godzin ciekawych atrakcji. Po całym dniu pełnym wrażeń warto usiąść wygodnie przy stoliku w restauracji Villa Montana, gdzie w domowej, przytulnej atmosferze można skonsumować ciepły, wykwintny posiłek. Kuchnia w pensjonacie Villa Montana stawia przede wszystkim na tradycyjne polskie dania, można tu zamówić kilka rodzajów mięs, które przyrządzane są tradycyjnymi, wielkopolskimi sposobami. Klimatyczne wnętrze restauracji nawiązujące do I połowy XX wieku sprawia, że tradycyjne jadło takie jak flaki wołowe, golonka, zrazy, czy też kaczka pieczona smakuje jeszcze lepiej, a pamięć po pysznym posiłku w takim miejscu pozostaje na długie lata. Należy również zaznaczyć, że restauracja od poniedziałku do piątku swoje dania oferuje w bardzo atrakcyjnych cenach. Dla osób, które zjadły obiad w staropolskim stylu czeka deser w postaci słodkich ciast, które wypiekane są na miejscu w domowy sposób i serwowane są klientowi z aromatyczną kawą, która podkreśla ich smak.