Villa Montana – odrestaurowany hotel nie tylko dla miłośników historii

pensjonat poznańOferujemy państwu komfortowe noclegi w zabytkowym odrestaurowanym pensjonacie stylem przypominającym ville typu „cottage”, którego historia sięga roku 1910. Profesjonalną renowację zawdzięczamy firmie „Kos-Dom” z Lubonia, która postarała się, aby Villa Montana, zachowując swój staropolski klimat, wyglądała nowocześnie. Villa Montana to przytulne miejsce o niepowtarzalnym klimacie będące nieodłączną częścią miejscowej architektury. W swojej ofercie posiadamy miejsca noclegowe w 9 schludnych i przestronnych pokojach zarówno pojedynczych, jak i dwu czy trzyosobowych, tak aby każdy klient mógł wybrać coś dla siebie. Przyjazne wnętrze każdego z oferowanych przez nas pokojów stanowi idealne miejsce do wypoczynku, jak i do pracy. Aby zapewnić komfort naszym klientom pokoje zostały wyposażone w łazienkę z toaletą i prysznicem, TV oraz darmowy dostęp do Internetu. W ceny za pokoje wliczone są śniadania, które dostosowujemy do indywidualnych potrzeb klienta.

W Villi Montana łączymy szyk z początku ubiegłego stulecia z nowoczesnością, zapewniając gościom przestronny parking oraz dostęp do szybkiego, bezprzewodowego połączenia z Internetem – wszystko wliczone w bardzo korzystną cenę noclegu. Zapraszamy także do spróbowania smakowitych staropolskich potraw z naszej restauracji – gwarantujemy, że smaki naszej kuchni przypadną do gustu każdemu z naszych gości. Świadczymy również wynajem przestronnych sal na przyjęcia okolicznościowe w bardzo atrakcyjnych cenach. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Poznań – miasto warte poznania

pensjonat okolice poznaniaStolica Wielkopolski jest gospodarzem organizowanych na skalę europejską imprez wystawienniczych (Międzynarodowe Targi Poznańskie) oraz kluczowym miastem, jeśli chodzi o polską współpracę międzynarodową, praktycznie na każdym polu. W kwestii atrakcji turystycznych, jest miastem bardzo ważnym dla historii naszego kraju. Do Poznania w równie dużej ilości zjeżdżają turyście z Polski jak i z zagranicy. Każdy odwiedzający zachwyci się Ostrowem Tumskim czyli wyspą położoną na terenie Poznania przy rzece Warcie, niegdyś historycznym grodem o bardzo ważnym znaczeniu w początkach państwowości polskiej. Obecnie znajdują się tam Bazylika Archikatedralna i inne budowle sakralne, a także Centrum Historii Ostrowa Tumskiego oraz Rezerwat Archeologiczny Genius Loci. Warto wspomnieć, że to również lokalizacja miejsc pochówku pierwszych koronowanych władców Polski - Mieszka I oraz Bolesława Chrobrego.

Poznańskie Stare Miasto obejmuje doskonale zachowane budowle z różnych epok architektonicznych, począwszy od XIII-wiecznego Ratusza, pamiętającego Hołd Pruski Zamku Królewskiego po pałace oraz zabytkowe kościoły. Starówka to także lokalizacja wielu muzeów i pałaców szlacheckich. Należy również wspomnieć o znajdującym się blisko centrum Zamku Cesarskim powstałym w 1910 roku dla ostatniego niemieckiego cesarza i króla Prus Wilhelma II.

Popularną formą zwiedzania Stołecznego Miasta Poznań są wyprawy szlakami turystyki kulturowej, takimi jak Trakt Królewsko-Cesarski, Szlak Piastowski, Trasa Kórnicka, Szlak Romański czy Wielkopolska Droga Świętego Jakuba. Trasy tematyczne pozwalają na kompleksowe zapoznanie się z zabytkami w żywym kontekście historii.

Nowoczesny Poznań to przede wszystkim Malta – rekreacyjno-sportowe centrum miasta zlokalizowane przy Jeziorze Maltańskim. Możemy znaleźć tam mnóstwo atrakcji turystycznych zarówno w miesiącach letnich jak i zimowych. W bliskim sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego znajduje się nowe Zoo z nowoczesną słoniarnią, które co roku przyciąga mnóstwo turystów. Na uwagę zasługuje także, skupiająca bogate zasoby egzotycznej roślinności, poznańska Palmiarnia znajdująca się przy parku Willsona. Jeśli chodzi o kalendarium międzynarodowych imprez kulturalnych, praktycznie cały rok obfituje w różnego rodzaju atrakcyjne wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Poznania, licząc na to, że miasto zauroczy Państwa na tyle, że zechcecie wrócić do nas po raz kolejny. Planując wizytę w stolicy Wielkopolski, warto pomyśleć o kontakcie z nami. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą, jaka udostępnia nasz pensjonat. Poznań to miasto warte poznania. Zapraszamy do rezerwacji korzystnego cenowo noclegu w Villa Montana.